Közgyűjteményi tudományos napok I. Sopron

Közgyűjteményi tudományos napok I. Sopron

Közgyűjteményi tudományos napok I. Sopron
A 2003. október 16-i konferencia előadásai, Budapest, Országos Széchényi Könyvtár
Szerkesztette: Ekler Péter
OSZK – Gondokat Kiadó, Budapest, 2005., 114 oldal
[Nemzeti Téka, sorozatszerk. Kégli Ferenc, Monok István]
ISBN 963 200 496 5

800,- Ft
Kapható

Az Országos Széchényi Könyvtár és a Magyar Nemzeti Múzeum bicentenáriuma évében, 2002-ben új tudományos fórumot indított: a Közgyűjteményi tudományos napok című rendezvénysorozatot azzal a céllal hozta létre, hogy rávilágítson a nem budapesti közgyűjteményekben folyó szakmai munkára és ezek tudományos, kulturális eredményeinek jelentőségére. A tudományos ülések és az őket kísérő kiadványok kapcsán megismerhetjük ezeknek az intézményeknek forráskiadványait, adatközléseit, amelyek az alapkutatások részét képezik, és amelyek nélkül nem tudunk megalapozott további eredményeket felmutatni. A dokumentumok közreadása nemcsak a kutatómunkát könnyíti meg, hanem az elért eredmények ellenőrizhetőségét is lehetővé teszi.

A Budapesten 2003. október 16-án megrendezett konferencián a soproni levéltárosok, könyvtárosok ismertették legújabb kutatásaik eredményét. Jelen kötet az ő előadásaik szerkesztett változatát tartalmazza.

Nemzeti téka

A Nemzeti téka az Országos Széchényi Könyvtár és a Gondolat Kiadó 2000-ben indult közös sorozata. Folytatója kíván lenni Az Országos Széchényi Könyvtár Kiadványai, valamint Az Országos Széchényi Könyvtár Füzetei címmel megjelent sorozatoknak, továbbéltetve mindazon értékeket, amelyeket az elődöknek tekintett sorozatok képviseltek. Olyan művelődéstörténeti, nyomda-, sajtó-, könyv- és könyvtártörténeti, illetve könyvtár-informatikai vonatkozású könyvek tékája, azaz tároló helye, amelyek valamilyen módon kapcsolódnak nemzeti könyvtárunkhoz vagy annak gyűjtőköréhez. Tanulmányok, konferencia-előadások közreadása mellett a sorozat a nemzeti könyvtár vagy egyéb gyűjtemények hungarika vonatkozású anyagára támaszkodva készült egyedi bibliográfiák, katalógusok, repertóriumok számára is publikációs teret kíván nyújtani, segédleteket biztosítva ezáltal a magyar művelődéstörténet további kutatásaihoz.